Kolonoskopia a lieky

Michaela    23.11.2018, 15:55

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ci mi môžu pri vyšetrení pichnúť ten “oblbovak” analgin a midazolam aj keď ešte stále kojím ? Ďakujem

Milá Michaela,

áno, môžete absolvovať túto terapiu, z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli počas dojčenia absolvovať zákrok aj s touto prípravnou terapiou. Látka, ktorá sa na to použije, sa rýchlo z organizmu odstraňuje, preto po zákroku už nebudete pod jej vplyvom a môžete dojčiť okamžite po zákroku. Nemusíte po vyšetrení odsávať mlieko a vylievať ho, toto mlieko nebude obsahovať žiadne množstvá látky, ktorá sa použije.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kolonoskopia a lieky