Zasekavanie dasna do bradavky

Lucia    04.01.2019, 10:43

Dobry den, prosim o radu. Mam tyzdnove babatko a uz som si myslela, ze sa vie spravne prisat, spdna brada pokryva vacsiu cast dvorca, bradavka smeruje k hornej pere, ale zistila som dnes, ze sa mi maly zasekava hornym dasienkom zboku do bradavky. Som uz nestastna, najskor som mala znicene bradavky zhora, co sa konecne lepsi a teraz bolest ina. Prosim o radu, co mam robit? menit polohy, ked som konecne nasla jednu “uspesnu”? :( Dakujem krasne vopred!

Milá Lucia,

v tejto situácii vám odporúčame skontaktovať sa osobne s poradkyňou pri dojčení:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

pretože vo vašom prípade môže veľa zmeniť úprava polohy a prisatia, pričom sa poradkyňa zameria na rôzne detaily, ktoré je ťažké naštudovať správne z fotografií či videí. Vo všeobecnosti - výsledkom akejkoľvek správnej polohy by malo byť správne asymetrické prisatie, pri ktorom dolná pera bábätka pokrýva väčšiu časť dvorca ako horná pera a nos sa prsníka nedotýka. Od správneho prisatia totiž závisí dobré pitie bábätka a pri správnom prisatí sa nepoškodzuje bradavka. Existujú však ešte aj ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú správne prisatie a preto poradkyňa pri dojčení skontroluje aj uzdičku pod jazykom bábätka, ktorá môže spôsobovať časť tej situácie, ktorú popisujete.

Ak máte poškodené bradavky, spoločne s poradkyňou pri dojčení sa porozprávate aj o možnostiach liečby.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zasekavanie dasna do bradavky