Cefzil a kojenie

Ivana    25.02.2019, 17:31

Dobrý deň, chcem sa opýtať na antibiotiká cefzil 500, predpísal mi ich lekár na sinusitodu a zápal ucha, no vo zvýšenom dávkovaní a to 2x2 tablety denne po dobu dvoch dní potom 2x1 tabletu do konca dvoch baleni. Môžem bezpečne pokračovať v dojčení 4meaacnej dcérky, ktorá je plne dojčena? Ďakujem ivana

Milá Ivana,

popri užívaní spomínaných antibiotík pokračujte ďalej v dojčení tak ako doposiaľ, bez akýchkoľvek obmedzení. Nie, nie je potrebné žiadne mlieko odstriekavať ani dojčenie nijako časovať podľa užívania antibiotík.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Cefzil a kojenie