Alergicka reakcia na atrament pri tetovanj

Andrea    02.04.2019, 07:10

Dobry den, chcela by som sa spytat na tetovanie. Kojim uz vyse 8 mesiacov a chcela by som si dat tetovanie. Ako som sa docitala na vasej stranke, nemal by s tym byt ziadny problem. No citala som, ze sa moze stat, ze telo odmietne atrament. Mam uz zopar tetovani a nikdy som s tym nemala problem. Je mozne, ze by s tym teraz.mohlo mat moje telo problem? Vopred dakujem za odpoved

Milá Andrea,

dojčenie nemení reakciu vášho tela na tetovací atrament, takže ak ste nemali problém s alergiou pred tehotenstvom a pôrodom, nebudete ho mať ani teraz. A ak by sa to aj náhodou stalo, môžete potlačiť alergickú reakciu liekmi, ktoré by sa v tejto situácii pri nedojčiacej žene bežne použili.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Alergicka reakcia na atrament pri tetovanj