Dojcenie a antibiotika

Daniela    11.12.2012, 19:20

Dobrý deň, počula som, že väčšina liekov je pri dojčení "neškodná", ale pre istotu sa pýtam, je Amoksiklav pri dojčení 3týždňovej dcérky problém? Nezvládla som infekciu dýchacích ciest prírodnou liečbou... :/ Malá sa zatiaľ zdravotne drží...

Milá Daniela,

áno, Amoksiklav môžete počas dojčenia vašej dcérky užívať. Okrem toho je pokračovanie v dojčení dôležité pre zdravie vašej dcérky, pretože materské mlieko jej okrem iného poskytuje protilátky a množstvo imunitných faktorov, ktoré sú v prípade, že ste vy chorá mimoriadne dôležité.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a antibiotika