Lieky

Martina    14.05.2019, 21:01

Dobry den.Moj obvodny lekar mi predpisal liek Vimovo 500mg+20mg (naproxen and esomeprazole).v letaciku sa pise,ze sa nesmie uzivat pri dojceni.Taktiez mi predpisal Lioresal 10 mg.(Baclofen 10mg).Moje dojciace dieta ma 11 mesiacov a 3 tyzdne.Uz aj mame zavedene prikrmy.Mozem uzivat tie lieky a dojcit? Dakujem

Milá Martina,

z hľadiska dojčenia oba tieto lieky nepredstavujú žiaden problém. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. Ezomeprazol sa napríklad nemá akým spôsobom dostať do materského mlieka vôbec. Prečítajte si aj toto vysvetlenie:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok