Bolest bradavky při přisátí i dále

Radka    20.05.2019, 13:19

Dobrý den, kojím syna 21 měsíců (hodně kojený, jí málo). Asi před týdnem se mi vytvořila v prsu velká zatvrdlina (přes polovinu prsu), které jsem se pokoušela zbavit klasicky (nahřívání, rozmasírování atp.), nakonec ji syn odsál, během 3 dnů se objevila znova. Při snaze o odstranění se mi zdálo, že mám veprostřed bradavky bílou tečku. Sterilní jehlou jsem se snažila odstranit, podařilo se mi z bradavky odstranit/podebrat jehlou jakoby malinký "beďárek" (vymáčknout).Prso se pak od zatvrdliny i v kombinaci s odsátím mléka od syna uvolnilo. Nicméně od té doby mám problém. Veprostřed bradavky mám bílou tečkou cca o průměru 2mm, která vypadá jakoby sražené mléko po kůžičkou nebo hnis po kůžičkou.Bradavka na dotek velmi bolí a zejména velmi bolí při přisátí syna a pak i při kojení (i když při kojení se bolest zmírní).Myslela jsem, že jsem si bradavku nějak poranila a postupně to odezní, ale trvá to již 4 dny a ke zlepšení nedochází. Děkuji moc

Milá Radko,

problémy s prsníkmi a bradavkami nie je možné riešiť prostredníctvom internetu, preto vám odporúčame sa skontaktovať s poradkyňou pri dojčení osobne:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

Z vášho popisu sa však zdá, že ide o zablokovaný mliekovod na bradavke, ktorý sa nesprávne vyhojil. Po sterilnom prepichnutí bielej bodky na bradavke (vyústenia zablokovaného mliekovodu) je totiž dôležité bradavku preliečiť. V tejto situácii vám odporúčame čo najskôr sa skontaktovať s poradkyňou pri dojčení osobne a prejsť spolu možnosti liečby a zlepšenia tejto situácie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bolest bradavky při přisátí i dále