Magnezium a dojcenie

Zuzana    22.05.2019, 11:20

Dobry den, Chcem sa opytat kolko mozem uzivat magnezia, kedze dojcim 3-mesacneho syna a mam silne krce. Je mozne ze dojcenim stracam vysoke mnozstvo magnezia? Mam aj diagnostikovanu tetaniu. Dakujem.

Milá Zuzana,

dojčiace matky majú právo na potrebnú liečbu, ak potrebujete užívať horčík, môžete užívať také dávky, aké sa bežne odporúčajú pre dospelého človeka. Z hľadiska dojčenia toto nie je žiaden problém. Rovnako môžete dostávať potrebné lieky aj na iné diagnózy, ak je to potrebné.

Dojčenie je pre zdravie matky pozitívne a naopak nedojčenie prináša rôzne riziká. Ak by dojčenie spôsobovalo stratu horčíka, trpeli by týmto problémom takmer všetky dojčiace matky a tak to nie je. Ženy by mali okrem iného dojčiť aj pre svoje zdravie. Dojčenie patrí medzi hlavný nástroj prevencie rakoviny prsníka. Všetky kampane zameriavajúce sa na prevenciu rakoviny prsníka by sa mali zamerať na dojčenie. Dojčenie je tiež prevenciou pre rakovinu vaječníkov, maternice a endometria, chráni proti osteoporóze, znižuje potrebu inzulínu diabetičiek počas dojčenia, spravidla odďaľuje návrat plodnosti a na dlhú dobu potláča ovuláciu, dojčiace matky po pôrode spravidla ľahšie schudnú. Mnohým zdravotným problémom, s ktorými ženy neskôr v živote bojujú, by sa dalo zabrániť dojčením. Pokračujte v dojčení a riešte svoje zdravotné problémy bez ohľadu na dojčenie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Magnezium a dojcenie