Dojčenie a užívanie doplnkov

Zuzana    08.06.2019, 21:29

Dobrý deň, v súčasnosti dojčím 8 mesačného synčeka a 3,5 ročnú dcérku. Synček papá aj nemliečne príkrmy, avšak v minimálnom množstve. Dcéra je dojčená len 2-3x za deň. Vzhľadom na moje dlhšie trvajúce problémy so zväčšenými uzlinami vyplývajúce zo zníženej imunity mi bola odporúčaná kombinácia 3 doplnkov, konkrétne Soften & Absorb Form, Xiao Qing Long Wan a Cordyceps. Dočítala som sa, že užívanie Cordycepsu nie je problém popri dojčení, o ďalších dvoch som sa nedopátrala k informáciám. Viete mi prosím poradiť, či môžem tieto doplnky bez obáv užívať? Ďakujem veľmi pekne

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia žiaden z týchto doplnkov výživy nepredstavuje žiaden problém a to bez ohľadu na to, ako často sa vaše deti dojčia (je úplne typické, že 8-mesačné bábätko papá tak, ako ste napísali a 3,5-ročné dieťa stále môže dojčenie ešte veľmi potrebovať).Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a užívanie doplnkov