Alergia a dojcenie

Katarína    14.06.2019, 19:30

DObry den, prosila by som o radu, uz niekolko tyzdnov zapasim s alergiou (nos, hrdlo, oci) ale zatial som si na to nedala nic, lebo som sa obavala, aby mi to neznizilo tvorbu mlieka (prave s tym som zapasila prve velmi tvrde mesiace dojcenia a ani odvtedy nemám vela mlieka). Je pravda, ze maly bude mat uz 18mes., ale nerada by som o dojcenie prisla kvoli liekom. Viete mi prosim odporucit nejaky liek, o ktorom viete, ze sa da bezpecne brat? Dakujem Vam vopred! Katka

Milá Katka,

z hľadiska potláčania príznakov alergie si dajte pozor na antihistaminiká, ktoré by ste mali užívať v tabletkovej forme. Vtedy majú potenciál znížiť tvorbu mlieka, preto pre potlačenie alergie najskôr odporúčame vyčerpať možnosti lokálnej liečby (spreje, kvapky), ktoré neovplyvňujú tvorbu ani zloženie materského mlieka. Na druhej strane bábätko tohto veku sa väčšinou bude ochotné dojčiť aj, ak by už tvorba mlieka poklesla. To, že reagovalo na zníženie tvorby mlieka v prvých mesiacoch života, neznamená, že teraz bude reagovať rovnako. Ak sa vaše bábätko teraz dojčí spokojne, s radosťou, dojčenie samo vyhľadáva, je veľmi nepravdepodobné, že by to užívanie liekov na alergiu zmenilo.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Alergia a dojcenie