Med

Simona    26.06.2019, 11:51

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môžem jesť med keď synčeka dojčím. Nedokrmujem len výlučne dojčím, syn má 1 týždeň.... Keďže mame včely a svoj med, tak patrí do nášho jedálnička. Ďakujem za odpoveď

Milá Simona,

nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli počas dojčenia konzumovať  tie potraviny, ktoré vám nerobia problém, vrátane medu. Med nie je vhodnou potravinou pre bábätká približne do roka veku kvôli možnému obsahu spór Clostridium botulinum, ktoré dospelý človek dokáže zničiť žalúdočnou kyselinou, ale bábätká približne do roka ešte nemusia mať toľko žalúdočnej kyseliny, aby bol pre ne med bezpečný. To však platí v situácii, kedy by malo konzumovať med bábätko priamo. Nie, ak vy budete dojčiť a počas dojčenia konzumovať med.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok