Interrupce

Vlastovka    05.07.2019, 13:05

Dobrý den, bohužel mám obavu ze bych mohla byt těhotná, nicméně miminko bych si nemohla nechat ani kdybych chtěla. A tak se ptám, muže interrupce (potažmo /chemická/ miniinterrupce) ovlivnit kojení nebo je nutne pak nekojit? Kojim 18m syna. Moc dekuji

Milá Vlastovka,

dojčiť môžeže bez prerušenia. Tvorba mlieka je nízka aj počas tehotenstva, preto to, čo vám odporúčame je odsledovať pitie syna na prsníku a jeho spokojnosť a podľa toho zhodnotiť, či by bolo potrebné zvyšovať tvorbu mlieka. V tomto veku sa však môže dojčenie udržať aj bez ohľadu na tvorbu mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok