Antibiotika

Simona    11.07.2019, 21:14

Dobry den! Dnes mi kvoli nalezu na chrupe predpisali antibiotika Sumamed 500 a odporucili mi vynechat dojcenie na styri dni. Mam 7-mesacneho syna, ktoreho popri zavadzani prikrmov dojcim. Nechcem s dojcenim prestat, ale ani mu sposobit tazkosti tabletkami. Ako postupovat v takomto pripade? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpoved!

Milá Simona,

dojčenie nemusíte vynechávať ani na minútu, nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste to museli urobiť. Z pohľadu dojčenia je pre vaše dieťa, aj pre vás, bezpečnejšie pokračovať v dojčení popri užívaní týchto liekov. Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=255Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok