Rovamicyne 3 M.I.U.

Beata    13.07.2019, 23:24

Dobrý deň, prosím Vás, potrebovala by som poradiť. Dostala som zápal dutin a lekár mi predpísal liek Rovamicyne, kde je ale uvedené, že nie je vhodný pre dojčiace ženy. Mam skoro ročnú dcérku, no nechcela by som ju prestať dojčiť ale ani jej ublížiť. Môžem brat tie antibiotika aj keď dojčím? Ďakujem za odpoveď.

Milá Beata,

Rovamicyne môžete popri dojčení užívať a dojčiť ďalej tak, ako ste zvyknutá. Je to liek, ktorý sa používa aj v tehotenstve, keď sa bábätko ešte len vyvíja - toto je oveľa senzitívnejší čas, ako počas dojčenia, nehovoriac o tom, že vaša dcérka je už veľká. 

V čase, keď potrebujete liečbu dutín, je mimoriadne dôležité pre ochranu a zdravie vášho dieťatka, aby ste pokračovali v dojčení. Dojčenie poskytuje významný ochranný prvok pred možnými vírusmi či baktériami a do veľkej miery chráni dieťa, aby ono samotné nemuselo užívať antibiotiká.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Rovamicyne 3 M.I.U.