Antibiotiká a kojenie

Kristina    05.08.2019, 19:47

Dobry den, kedze sa mi po porode roztrhli stehy museli mi nasadit ATB. najprv som mala Clarithromycin ale kvoli vysledkom steru mi ich musia zmenit na Metronidazol. Nasa mala ma len 9 dni a ja sa bojim aby jej to nejak neuskodilo - pripadne aby neprestala papat kedze Metronidazol ma vplyv na chut materskeho mlieka. Mozete mi poradit ci je to bezpecne? Dakujem

Milá Kristína,

z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko bezpečnejšie, ak budete pokračovať v dojčení, či už pri užívaní klaritromycínu, alebo metronidazolu. V oboch prípadoch platí, že do materského mlieka sa budú dostávať v stopových, zanedbateľných množstvá, ktoré nemajú ako ovplyvniť zloženie (a chuť) či tvorbu materského mlieka. Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotiká a kojenie