Fytopreparáty počas dojčenia

Zuzana    13.11.2019, 13:14

Dobrý deň, som matkou dvoch malých detí. Dojčím 5-mesačného synčeka. Asi 3x som užila fytopreparát na spanie obsahujúci medovku, chmeľ, valeriánu, levanduľu, mučenku a bazalku. Okrem toho že ma upokojil, nabehlo mi aj mlieko. Chcem sa opýtať či je preparát z hľadiska dojčenia bezpečný, hoci ide o výživový doplnok. Na obale lieku je uvedené : nie je určený deťom, tehotným a dojčiacim ženám. Ďakujem.

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje vôbec žiaden problém, môžete pokračovať v dojčení tak ako doposiaľ. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Fytopreparáty počas dojčenia