Ako sa zbavit mliečka

Karina    22.11.2019, 09:51

Dobrý deň moja dcerka ma 28 mesiacov a uz sme ukoncili dojčenie. Sme obe pevne rozhodnuté ze je koniec. Je to pre nas obe prospešné. No moje prsia su na dotyk velmi bolestive,plne a mam aj zatvrdnute gulicky ktore sa snazim rozmasirovat aj v bolesti. Ako sa zbaviť mlieka? Mam si ich obacas odsat? Alebo vobec nemam odsavat ani trosku. Ak si ani trochu neodsajem nezapalia sa mi prsníky? Niekedy mam pocit ako keby mi mam prasknúť. Od včera sme ukoncili dojčenie ako mam postupovať aby sa mi mlieko stratilo. Ďakujem za odpoveď. Bojim sa aby sa mi noec nestalo nejaky zapal,...

Milá Karina,

nemusíte sa obávať zápalu prsníka. Ak sa z prsníka prestane odoberať mlieko, tvorba mlieka sa postupne zastaví. Guličky môžete rozmasírovať, odvibrovať. Môžete v prípade potreby trošku mlieka odstriekať do úľavy. V tejto situácii nie sú riešením ani lieky na zastavenie laktácie, ani iné často odporúčané kroky – zväzovať prsníky, obmedzovať príjem tekutín, či iné opatrenia. Ani jedno z nich totiž nespôsobí, že sa tvorba mlieka zastaví rýchlejšie alebo menej bolestivo. Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2712

a ak by vám pri jej čítaní napadli ešte doplňujúce otázky, budeme veľmi radi, ak nám napíšete znova.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako sa zbavit mliečka