Ako zvládne kojené dieťatko odlúčenie počas pôrodu súrodenca

Silvia    05.02.2020, 11:53

Dobrý deň, som v šiestom mesiaci tehotenstva a mám dvojročného synčeka, ktorý sa ešte veľa dojčí aj sa uspáva na prsníku aj v noci sa ešte budí na dojčenie a celkovo na noc ešte nebol bezomňa nikdy. Veľmi sa obávam odlúčenia počas pôrodu. Prosím viete mi poradiť aké sú možnosti zvládnuť to bez toho aby som syna vystavila nejakej traume z odlúčenia ? Ďakujem za odpoveď

Milá Silvia,

vašu dilemu o tom, čo urobiť so starším dieťatkom počas pobytu v pôrodnici s ďalším bábätkom, rieši veľa matiek.

Do pôrodu vám pravdepodobne ostáva ešte pár mesiacov a dieťatko bude v čase pôrodu zase iné dieťa. Môžete si byť istá, že keď tá situácia nastane, bude staršie dieťatko na ňu reagovať úplne inak, ako keď ju budete na túto situáciu teoreticky pripravovať v čase, keď sa ešte nič nezmení. Keď sa to zmení, väčšina detí sa správa úplne inak, ako v čase, keď bolo všetko ešte po starom a mnohí rodičia sú prekvapení, ako flexibilne reagujú deti na tieto zmeny. 

Okrem toho, existuje možnosť nájsť si pôrodnicu, kde môžete byť spoločne s manželom alebo iným sprievodcom a starším dieťatkom. Skúste si nájsť takú, ktorá vám spoločný pobyt umožní. Táto investícia sa vám vyplatí. Dojčenie počas tohto obdobia dieťaťu aj vám pomôže zvládnuť prechod k tomu, že bude mať súrodenca.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako zvládne kojené dieťatko odlúčenie počas pôrodu súrodenca