Zcukernatělé kousky po rozmrazení mlíčka

Sylvie    26.02.2020, 11:04

Dobrý den, po rozmražení mateřského mlíčka a ohřátí tam stále zůstávají takové zcukernatělé kousky, co vypadají jako písek, je to v pořádku prosím, nebo je s mlíčkem něco špatně? Nikdy dřiv to tam nebylo. A pak ještě jeden dotaz prosím, můžeme mít mateřské mlíčko od úžasné maminky, která nemůže kojit své miminko, protože má galaktosemii a rozhodla se odstříkávat pro našeho adoptivního chlapečka, protože má laktaci nádherně rozeběhlou. Není nějaký problém v mlíčku, když má na něj miminko alergii? Nějak tuším, že určitě ne, ale nikdy jsem se s tím nesetkala. Děkuji velice za odpověď. Sylva

Milá Sylvie,

materské mlieko nie je homogenizované, to znamená, že niektoré látky sa zoskupujú a enzýmy v materskom mlieku ich trávia. Materské mlieko teda nevyzerá ako jednotná tekutina. Pokiaľ rozmrazujete materské mlieko voľne pri izbovej teplote alebo ho opatrne ohrievate v teplom vodnom kúpeli, toto je v poriadku a normálne.

Vaše dieťatko môže dostávať darcovské materské mlieko od matky, ktorej vlastné dieťa má galaktozémiu. Jeho matka toto ochorenie nemá, ide o geneticky podmienené ochorenie (nie je to alergia), ktoré sa neprenáša materským mliekom a to, že matka je nositeľka génu pre galaktozémiu, neznamená, že ona sama má nejaký problém a že by toto zmenilo zloženie alebo kvalitu materského mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zcukernatělé kousky po rozmrazení mlíčka