Holtov krém

Katarína    28.02.2020, 18:20

Mám mesačnú dcérku ktorú plne dojcim, no na nohách sa mi urobil škaredý atopický ekzém, ktorý sa stále rozširuje. Jedine čo mi pomahalo ešte pred tehotenstvom je holtov krém. V pribalovom letáku píšu že dojčiace ženy ho nemajú používať. Na druhej strane tam píšu že ho nemajú používať ani bábätká a moja lekárka mi pre malú na novorodenecké akné predpísala práve tento krém. Je nutné prerušiť dojčenie po použití tohto krému? Ďakujem za odpoveď.

Milá Katarína,

vaša otázka je dôkazom toho, ako veľmi dojčenie nepovažujeme v skutočnosti v našej spoločnosti za potrebné.  Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. Navyše vaše bábätko samo tento krém dostáva, teda dostáva ho v plnej dávke a toto je liek, ktorý sa skutočne v pediatrii používa bez váhania. Nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli používať tento krém alebo aj iné lieky, ak by ste ich potrebovali.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Holtov krém