Postinor uzit ked dojcim

Zuzana    16.04.2020, 13:04

Dobrý deñ! Prosím Vás kojim 13 mes. syna a potrebujem užit Postinor tabletku ,lebo sa bojim , ze som otehotnela . Môžem pokračovať v kojení ? ďakujem veĺmi

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko bezpečnejšie pokračovať v dojčení bez obmedzenia, dojčenie nemusíte časovať podľa užitia Postinoru. Vaše bábätko nebude užívať tento liek spolu s vami. Tento liek má však potenciál znížiť tvorbu mlieka. Pri ročnom dieťatku by toto už nemuselo znamenať žiaden problém, ale ak by sa o pár dní začalo vaše bábätko správať tak, ako popisujú ženy v úvode tohto článku:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/odmietanie-dojcenia/

má zmysel skontaktovať sa s laktačnou poradkyňou a zvýšiť príjem mlieka zo strany bábätka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Postinor uzit ked dojcim