Laserova operácia kŕčových žíl

Mirka    17.04.2020, 14:28

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné počas dojčenia absolvovať laserovú operáciu kŕčových žíl (v lokálnej anestéze, dosť veľké množstvo injekcií). Dcérka má 2 roky a 4 mesiace, počas dňa ešte dosť intenzívne dojčená. Ďakujem za odpoveď.

Milá Mirka,

z hľadiska dojčenia je pre vaše zdravie a zdravie vášho dieťatka bezpečnejšie pokračovať v dojčení. A to bez ohľadu na to, koľko injekcií pre lokálne umŕtvenie dostanete, lokálna anestéza ostáva v mieste vpichu. Do krvi (a tým pádom do materského mlieka) sa nedostáva nič.  Anestéza (aj celková) sa predsa podáva aj tehotným matkám počas napríklad cisárskeho rezu – toto celé je otázka pohľadu na dojčenie – lekári sú presvedčení o tom, že pre čerstvo narodené bábätko je dojčenie dôležité – preto matkám po cisárskom reze dojčenie nezakazujú. Akonáhle potrebuje matka napríklad celkovú anestézu kvôli kyretáži neskôr po pôrode, už zrazu dojčenie dôležité nie je. A znova: vy nejdete podstúpiť ani celkovú anestézu (hoci aj po tej by ste mohli dojčiť hneď), lokálna anestéza ostáva v mieste aplikácie. Rovnako nie je problém laserová operácia, či iné formy riešenia kŕčových žíl, prečítajte si napríklad túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2486Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Laserova operácia kŕčových žíl