Buzení ihned po usnutí

Alžběta    19.10.2020, 21:28

Mám 5m miminko, plně kojené, narozené ve 38tt plánovaným SC kvůli indikaci matky. Vždy spal hůře a méně, než okolní miminka. Poslední dva měsíce se v noci budí každou hodinu a kojením mu pomáhám usnout (načetla jsem si zde, zvykla jsem si i na to, že spal pouze přilepený na prsu). Mám ale strach, zda je vše v pořádku kvůli této novince: Před 2 dny začal totiž dělat to, že když při kojení usne, tak se sám odpojí a skulí na zádíčka (to jsem ráda, protože se potom mohu narovnat i já), ale vydrží takto jen minutu nebo dvě a potom začne cukat rukama, vyhazuje nožky do vzduchu, začne sténat a zase se probudí. Musím mu dát opět prso, on potom opět usne a když se zase odpojí, tak se po minutě začne mlít a zase se probudí. Pouze když jsem mu svýma rukama držela obě ruce a tělíčko, tak se necukal a spal déle, ale to se nedá vydržet. Přes den to nedělá. Není to nějaký neurologický problém? Nebo je to zase nějaká fáze učení se spánku, která přejde? Děkuji

Milá Alžběto,

takéto správanie bábätka môže súvisieť so schopnosťami otáčať sa, ktoré v tomto veku deti nadobúdajú. Táto fáza pravdepodobne čoskoro prejde. Odporúčame vám teraz dočasne vyskúšať pomôcť si tak, že si synčeka zafixujete k svoju telu napríklad spoločnou dekou tak, aby sa neodkotúľal - teda, že tá deka bude pomáhať robiť to, čo ste robili tým, že si ho túlili rukami.



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Buzení ihned po usnutí