Ako dlho moze byt mliecko v mraznicke?

zuzka    09.02.2013, 20:04

dobry den prajem.Moj syncek ma 7 mesiacov papame moje mliecko plus prikrmi.V decembri som mala nadprodukciu mliecka tak som ho musela mrazit pre pripad.chcem sa opytat ako dlho mozem mliecko skladovat v mraznicke.Dakujem velmi pekne za odpoved

Milá Zuzka,

na to, koľko môže byť materské mlieko v chladničke a mrazničke existuje množstvo názorov, ale vo všeobecnosti pre domáce použitie je to viac ako bežne uvádza, rozhodujúcim faktorom je to, či materské mlieko ešte stále dobre chutí (pričom treba dať pozor na skutočnosť, že chuť materského mlieka sa mení, aj preto, že v materskom mlieku sa nachádzajú látky, ktoré pomáhajú štiepiť jednotlivé zložky materského mlieka, pričom je materské mlieko úplne v poriadku.

Materské mlieko v chladničke vydrží niekoľko dní, v mrazničke mnoho mesiacov. Akákoľvek ďalšia špecifikácia je len odhadom a pravdepodobne obmedzovaním skutočnej dĺžky toho, koľko materské mlieko vydrží.

Užitočná pre vás môže byť aj naša odpoveď týkajúca sa zavádzania príkrmov:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=308
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako dlho moze byt mliecko v mraznicke?