Dojcenie pocas menstruacie II.

Laura    04.03.2013, 21:26

Dobrý deň. ja by som len chcela dodať k predchádzajúcej otázke, že práveže ja mám skôr problém s nadprodukciou mlieka, nemám ho málo, dokonca ho musím odsávať staršiemu synovi. neberiem antikoncepciu a malý pri mne spáva, dojčí sa v noci niekedy aj každú hodinu. aj pri prvom synovi som dostala menštruáciu už po troch mesiacoch, čudovala sa aj moja gynekologička. ja sa pýtam na tú chuť kvôli tomu, že ja som častejšie mlieko ochutnávala, no vždy bolo sladké a teraz je vyslovene trpké...malý sa na prsník vrhne, no keď ochutná začne plakať. Dakujem!L

Milá Laura,

toto je presne dôvod, pre ktorý by stálo za to, poradiť sa s poradkyňou osobne, pretože vtedy sa dá najlepšie odlíšiť pitie bábätka, či ide o nadprodukciu alebo o pokles tvorby mlieka po nadprodukcii (pričom mlieka objektívne ešte stále môže byť veľmi veľa a prejaviť sa to môže len na správaní bábätka - ide o veľmi paradoxnú a nie jednoducho pochopiteľnú situáciu). Potom sa dá aj určiť, aké je ďalšie riešenie.

Aj napriek tomu, čo o chuti mlieka píšete, je nepravdepodobné, že by toto bola príčina odmietania prsníka. Aj keby to bolo kvôli chuti, tak s tým by sa nedalo nič spraviť, pretože chuť mlieka vedome neoplyvníte, hoci je pravda, že sa mení podľa stravy matky.

Sú niektoré mamičky, ktoré popisujú podobné situácie ako vy a drvivej väčšine z nich pomôže zvýšenie tvorby mlieka, niektoré sa s touto situáciou v súvislosti s menštruáciou potýkajú pomerne dlhú dobu, ale bábätko napriek tomu priberá a zdá sa, že si dojčenie dobehne vo zvyšnom období cyklu. Okrem toho, ak má bábätko viac ako 4 mesiace a je to nevyhnutné, môžete kalorický príjem dopĺňať kŕmením jedlom.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie pocas menstruacie II.