Melatonin při kojení

Alena Stará    09.03.2013, 18:43

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda užívání melatoninu, které Laktační liga nezakazuje, ale ani nedoporučuje může nějak ohrozit dítě během kojení- Děkuji

Milá Alena,

nie je dôvod, pre ktorý by melatonín mal byť problém pre dieťa, ak ho užíva dojčiaca matka. Melatonín má veľmi krátky polčas rozpadu, čo je z hľadiska dojčenia dobrá vlastnosť a jeden z dôvodov, pre ktorý melatonín môžete užívať a zároveň bez obmedzení dojčiť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Melatonin při kojení