Bielacie pásiky a kojenie

Mária    26.05.2022, 12:50

Zdravím, nenasla som tu takú otázku, ale. Chcela by som si skrášliť zúbky, a kúpila som si na domáce bielenie Blanx O3x oxygen power. V obchode som si ale nevšimla, že vzadu píše upozornenie, a to, že tehotne a dojčiace ženy to nesmú používať. Tak by som chcela vedieť, či majú vplyv na mliečko a skutočne ich nemám použiť, alebo len niesu urobene výskumy na teh. a dojc. ženách a preto to je tam napísané? Ďakujem za odpoveď.

Milá Mária,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém, toto nijako neovplyvní zloženie materského mlieka, ani jeho tvorbu. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby používať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bielacie pásiky a kojenie