Zacervenane suche bradavky a bolest

Ráchel    27.05.2022, 13:00

Dobry den, syna (5mes) vylucne dojcim na poziadanie od narodenia. Na zaciatku sme mali problem s prisatim a bolestou. Mali sme u nas laktacnu poradkynu z Mamily, ktora nam pomohla, upravili sme techniku a vsetko islo super, bolest zmizla. V poslednej dobe ma vsak dojcenie znovu boli. Obidve bradavky mam zacervenane, zacervenanie presahuje aj na dvorec a su suche, vidiet na nich aj supinky koze. Pocas dojcenia su bradavky bolestive. Uz niekolko rokov mam psoriazu, ktora sa prejavuje suchymi zacervenanymi loziskami. Napadlo ma, ci to nie su nove loziska. Mate prosim s tymto skusenost? Je mozne, ze by sa psoriaza objavila na bradavlach alebo to moze byt iny problem? Rada by som problem riesila aj s odbornikom, no nie som si ista, na koho sa obratit - kozny lekar / gynekolog / laktacna poradkyna..? Vopred dakujem za odpoved.

Milá Ráchel,

v tejto situácii vám odporúčame obrátiť sa osobne na profesionálnu laktačnú poradkyňu MAMILY:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby ste sa poradili o ďalšom postupe. Medzičasom si môžete dávať na tieto miesta masť, ktorú používate na psoriázu. Nemusíte ju zmývať pred dojčením.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zacervenane suche bradavky a bolest