Kojení kouření

Veronika    06.06.2022, 20:06

Dobrý den. Mám 2,5 měsíce holčičku a plně kojím a bouhžel kouřím a hrozně mě to štve a nemám tu vůli přestat. Mám tady od vás přečteno že je lepší stále kojit na požádání na nepřestávat kojit (to ani nechci). A chci to zkusit už jde vydržela i dva měsíce a pak jsem do toho zase padla i když tedy v omezeném množství. Chci se zeptat možná mi to pomůže stím opravdu přestat jak moc to škodí miminku? Na netu jsem se dočetla že se může špatně vyvíjet mozek, SIDS, problémů s dýcháním, alergie, astma atd... Dost mě to děsí. Děkuji moc za odpověď

Milá Veroniko,

skúste prestať fajčiť/kouřit. Urobte to pre seba aj pre svoje bábätko. Je to dôležité pre zdravie vás oboch. Ak chcete, aby vaše dieťatko v budúcnosti nefajčilo, potrebujete prestať fajčiť a byť preň príkladom. Ak chcete, aby vaše dieťatko nevyrastalo v prostredí, kde sa fajčí a kde fajčenie vidí, prestaňte fajčiť.

Obdobie po pôrode je často náročné a stresujúce a nie je jednoduché robiť takéto zásadné zmeny, ale pokúste sa o to. Vaše bábätko môže byť pre vás motiváciou začať nový život. Aby ste to celé zvládli, nájdite si profesionálnu pomoc, ktorá vás prevedie procesom ukončenia fajčenia. Nájdite si podporu. Nájdite si vysokú vnútornú motiváciu a vydržte. Je to ťažké, ale stojí to za to. Prestať fajčiť je reálne. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojení kouření