Nočné odsávanie

Petra    05.06.2022, 15:15

Dobrý deň, dcérka má 6 mesiacov. Od príchodu z pôrodnice spí celú noc. Len výnimočne sa v noci zobudí tak, že ju treba aj nakŕmiť, väčšinou ju stačí pohladkať a spinká ďalej. Ja ale od začiatku chodím v noci odsávať pretože do rána to proste neviem vydržať. Ako to mám urobiť aby som v noci nemusela chodiť odsávať? Ďakujem za odpoveď

Milá Petra, 

ak dcérka spí celú noc, tak by malo zmysel, aby ste aj vy mohli spať celú noc a nemuseli by ste odsávať. Na relevantnú odpoveď by sme potrebovali viac informácií. To, ako prestať, závisí od toho od odpovede na tieto otázky:
1) Koľkokrát za noc teraz odsávate?
2) Aké množstvo mlieka za noc odsajete?
3) Ako sa dcérka dojčí cez deň? Je s dojčením cez deň všetko v poriadku? Ako sa dcérka pri dojčení správa?
4) Začali ste dcérke už dávať jedlo?

Aby sa dcérkino dojčenie udržalo, bolo by dobré, ak by ste odsávať prestali veľmi postupne, po malých krokoch, lebo je možné, že vaše nočné odsávanie udržiava tvorbu mlieka (toto závisí od toho, ako veľa mlieka odsávate a ako často). Môžete skúsiť postupne pomaly skrátiť čas odsávania a aj množstvo odsatého mlieka a sledujte, ako sa dcérka bude správať pri dojčení. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nočné odsávanie