Panthenol a Alpicort

Janka Čuvalová    12.03.2013, 11:38

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na užívanie liekov počas kojenia. Kožná mi predpísala s vedomím, že dojčím 2x denne Panthenol a Alpricort na vlasy raz týždenne. V oboch pribalových letákoch sa prípravky neodporúčajú pre tehotné a dojčiace. Ďakujem

Milá Janka,

oboje môžete počas dojčenia užívať.

To, že "látky prechádzajú do mlieka" je štandardná formulka, ktorá je napísaná na drvivej väčšine liekov (a ak to budete skúmať aj na mnohých výživových doplnkoch a podobne) a dôvod je veľmi jednoduchý: ochrana výrobcu. Táto formulka mnohých vystraší. Ale to nie je dôvod na ich neužívanie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Panthenol a Alpicort