Preslicka rolni ve vitaminech

Misa    15.06.2022, 13:20

Dobrý den, mam dotaz ohledně vitaminu. Koupila jsem si multivitamíny pro zeny od znacky Viridian ale bohužel jsem si nevsimla ze ve složení jsou i bylinky a nejde mi dohledat, zda jsou vhodné pri kojení : ibisek, zensen, safran a preslicka rolni. Mohu tyto vitaminy zacit uzivat nebo jsou tyto bylinky nevhodné? Kojim roční detatko a planuji kojit dlouhodobě. Děkuji za radu.

Milá Míšo,

z hľadiska bábätka nie je dôvod tento doplnok výživy nepoužívať. Avšak vzhľadom na niektoré účinky ženšenu, ktoré môžu niekedy zahŕňať zníženie tvorby mlieka, je lepšie, ak sa ženšen počas dojčenia neužíva, prípadne, ak sa neužíva dlhodobo. Vlastnosti ženšenu sú z hľadiska dojčenia veľmi málo preskúmané a nie sú doposiaľ k dispozícii ani základné údaje o jeho vlastnostiach. Vaše dieťatko má však 12 mesiacov, a preto by jeho užívanie nemalo predstavovať problém. Taktiež si môžete zvoliť množstvo iných prípravkov či výživových doplnkov a byliniek, o ktorých je známejšie, ako počas dojčenia pôsobia.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Preslicka rolni ve vitaminech