Dojcenie a antibiotika pocas korony

Kristina    20.06.2022, 22:37

Dobry den, chcela by som sa poradit, ake antibiotika/ucinna latka by boli najvhodnejsie uzivat pri korone (mierne priznaky), ak dojcim svoju 15m dcerku. Sme v zahranici a mam tu k dispozicii Azithromycin a Augmentin. Prip. aku ucinnu latku mam pytat v lekarni. Dcerka MM pozaduje najma pri uspavani a v noci, okrem toho dostava normalnu stravu (ranajky/obed/vecera). Vopred dakujem za odpoved.

Milá Kristína,

z hľadiska dojčenia môžete popri dojčení užívať aj Azithromycin aj Augmentin. Môžete pokračovať v dojčení tak, ako ste zvyknutá. Práve teraz v čase, keď máte koronavírus, je mimoriadne dôležité aj počas liečby pokračovať v dojčení, pretože vaše dojčeného dieťatko dostáva protilátky a množstvo ďalších imunitných látok a faktorov, ktoré mu pomôžu, aby neochorelo, alebo aby prípadné ochorenie malo čo najmiernejší priebeh.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a antibiotika pocas korony