Odvodnenie pocas dojčenia

Monika    23.06.2022, 21:36

Dobrý deň, chcem sa opýtať, potrebovala by som odvodnenie organizmu počas dojčenia, da sa to niečim? Ďakujem. Monika

Milá Monika,

prostriedky na odvodnenie môžete počas dojčenia užívať. Ak by vám lekár predpísal liečivo, ktoré sa užíva na predpis zo skupiny liečiv na odvodnenie, tak tieto liečivá sú pri dojčení bezpečné. Jediný aspekt, ktorý môžete zvážiť je, že v niektorých situáciách môžu lieky na odvodnenie niekedy prispieť k zníženiu tvorby mlieka. Preštudujte si aj toto vysvetlenie:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Odvodnenie pocas dojčenia