Zvysenie tvorby mlieka pocas tehotenstva

Maria    29.07.2022, 13:38

Dovry den, chcela by som sa opytat ci je mozne zvysit si tvorbu mlieka pocas tehotenstva. Momentalne som v 24 tyzdni a stale dojcim starsie dietatko 14 mesiacov a rada by som si koli nemu navysila tvorbu mliecka kedze sa v noci zlosti na jeho nedostatok a zaroven aby to bolo pre babatko v brusku bezpecne. Vopred dakujem za kazdu odpoved

Milá Mária,

tehotenské hormóny znižujú tvorbu mlieka a toto nie je možné zmeniť užívaním prostriedkov na zvyšovanie tvorby mlieka. Dobrá správa však je, že postupne sa bude tvorba mlieka zvyšovať, obdobie, kedy je tvorba mlieka tehotenstvom znížená najviac, už máte za sebou. Staršiemu dieťatku môžete v prípade nespokojnosti v noci ponúknuť kalorické jedlo, napríklad banán.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zvysenie tvorby mlieka pocas tehotenstva