Kojení a odvodnění a redukce hmotnosti

Tereza    29.07.2022, 13:33

Dobrý den do Mamily, předem se omlouvám za delší dotaz. Jsem 21 měsíců po porodu, mám nahoře stále 10 kg a nejde mi zhubnout. Jsem zřejmě hodně zavodněná, a tak bych se chtěla odvodnit. Jsou na to nějaké přírodní bylinky, které mohu užívat? Také bych chtěla přebytečná kila zhubnout, necítím se ve svém těle dobře, břicho mám nafouklé jak ve 4. měsíci těhotenství. Lze hubnout i při kojení? Musím se s někým raději poradit ohledně příjmu kalorií a podobně? Synovi je rok a 8 měsíců, stále ho kojím, řekla bych, že je to malý prsomil, kojím velmi často (a v tomto přestat nechci, vyhovuje to jak mě, tak i synovi) Moc děkuji za Vaši odpověď a přeji krásný den. Tereza

Milá Terezo,

z hľadiska dojčenia môžete použiť bylinky či prípravky na odvodnenie. Dojčenie spravidla uľahčuje schudnutie na hmotnosť, akú mala žena pred tehotenstvom. Ak je to potrebné, môžete cvičiť, urobiť úpravy v strave, toto nijako neovplyvní kvalitu mlieka či jeho tvorbu. Nemusíte prijímať kalórie navyše, aby sa tvorilo dostatok mlieka.



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojení a odvodnění a redukce hmotnosti