Možnosť mať staršie dieťa v pôrodnici

Mária    10.08.2022, 21:52

Dobrý deň, mám 14m synčeka a v januári budem rodiť. Malý bude mať vtedy cca19 m. Momentálne ho stále dojcim a aj ďalej plánujem pokračovať v tandemovom dojčení. Bojím sa však toho času keď budem v nemocnici. Ako to malý zvládne hlavne v noci bez dojčenia. Tu som niekde čítala, že sú vraj na SR nejaké nemocnice kde by mohol byť malý stále s nami? Naozaj také sú? Viete mi dať nejaké odporúčanie prosím? Inak uvažujem nad "ambulantným" pôrodom, len príde mi to dosť nevyspytateľné. Pri alebo po pôrode sa môže čokoľvek stať a je možné že budeme musieť ostať dlhšie, človek nikdy nevie. Ďakujem za odpoveď.

Milá Mária,

vašu dilemu o tom, čo urobiť so starším dieťatkom počas pobytu v pôrodnici s ďalším bábätkom, rieši veľa žien. Čo sa týka pôrodnice, v ktorej je možné sa ubytovať aj so starším dieťatkom a sprievodcom k nemu, odporúčame vám s touto otázkou sa obrátiť na občianske združenie Ženské kruhy. Okrem toho môžeme vašu otázku zverejniť na našom Facebooku a spýtať sa žien na tipy.

Do pôrodu vám pravdepodobne ostáva ešte pár mesiacov a dieťatko bude v čase pôrodu zase iné dieťa. Môžete si byť istá, že keď tá situácia nastane, bude staršie dieťatko na ňu reagovať úplne inak, ako keď ju budete na túto situáciu teoreticky pripravovať v čase, keď sa ešte nič nezmení. Keď sa to zmení, väčšina detí sa správa úplne inak, ako v čase, keď bolo všetko ešte po starom a mnohí rodičia sú prekvapení, ako flexibilne reagujú deti na tieto zmeny. 

Okrem toho, existuje možnosť nájsť si pôrodnicu, kde môžete byť spoločne s manželom alebo iným sprievodcom a starším dieťatkom. Skúste si nájsť takú, ktorá vám spoločný pobyt umožní. Táto investícia sa vám vyplatí. Dojčenie počas tohto obdobia dieťaťu aj vám pomôže zvládnuť prechod k tomu, že bude mať súrodenca.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Možnosť mať staršie dieťa v pôrodnici