Měkýn latnatý (právenka latnatá) při kojení a Masticha při kojení

Alice    16.08.2022, 12:13

Dobrý den, mám 9 měsíční miminko, které kojím částečně + má příkrmy. Kojím několikrát denně i přes noc. Chtěla bych začít užívat přírodní antivirotikum - právenku latnatou, která se zcela jistě nesmí v těhotenství (způsobuje potraty), bohužel uvádí, že ani při kojení. Můžete mi prosím napsat, zda ji mohu či nesmím užívat? Předem moc děkuji. Dále bych se ještě chtěla zeptat na krystaly Mastichy či tabletky, zda smím, když kojím? Předem děkuji za Váš čas.

Milá Alice,

z hľadiska dojčenia nie je problém používať tento doplnok a takisto mastichu je možné používať popri dojčení. Pokračujte v dojčení tak, ako to vaše dieťatko potrebuje, dojčenie nemusíte nijako časovať a obmedzovať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Měkýn latnatý (právenka latnatá) při kojení a Masticha při kojení