Užívanie lieku ubretid

Ingrid    17.03.2013, 08:34

Dobrý deň,mám 14 mesacneho syna,ktorého dojčím 6x denne.Bola som na urologickom vyšetrení,kde mi zistili nedostatočné vyprazdňovanie močoveho mechura,musim absolvovat cystoskopiu v celkovej anesteze,kde mi budu robiť dilataciu moc. rury a nasledne budem musiet dlhodobo uzivat Ubretid 5mg.Lekar mi odporuča prestat dojcit.Neviem čo mam robiť.Prosim,poradte mi,je naozaj nutne ukonciť dojcenie?Ďakujem za pomoc.

Milá Ingrid,

popri dojčení môžete absolvovať cystoskopiu ako aj celkovú anestézu (môžete dojčiť hneď, ako sa prebudíte).

Spomínaný liek môžete užívať bez obáv, jeho farmakologické vlastnosti z hľadiska dojčenia znamenajú, že môžete bez obmedzení dojčiť a liek užívať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Užívanie lieku ubretid