Zápal?

Lucka    19.03.2013, 16:58

Dobrý deň, rada by som sa poradila. Už asi piaty deň mám bolesti v jednom prsníku z vnútornej strany - je to akoby pichanie vo vnútri. Synčeka kojím, má štyri mesiace. Samozrejme papá aj z tohto boľavého, zo začiatku trošku bolí a potom to už nevnímam. To miesto na vnútornej strane bolí aj na dotyk, nemám ho začervenané, nemám ani teplotu... Môže to byť nejakým prechladnutím? Pár krát sa stalo, že som vybehla von len v tričku a nedala som si pozor..

Milá Lucia,

na to, aby sa dal diagnostikovať zápal, by ste museli mať hrčku v prsníku. Ak si bolestivé miesto nahmatáte a nevyhmatáte hrčku, tak potom pravdepodobne nejde o zápal prsníka.

O čo iné ide, je ťažko povedať cez email. Časť takýchto bolestí môže súvisieť s nesprávnym prisatím a polohou. Najlepšie by bolo spojiť sa s laktačnou poradkyňou, aby prisatie a polohu skontrolovala.

Je však tiež možné, že to súvisí s možnou infekciou prsníka (hoci nie zápalom), napríklad s kandidózou:

http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/kandidoza/

Okrem toho, jedna technika, ktorá by vám mohla pomôcť, je: masírovať svaly okolo prsníka, pomerne intenzívne, silno, aspoň minútu-dve pred dojčením a potom aj prípadne počas dojčenia. Toto môže priniesť úľavu od bolesti.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok