Ginko na podporu pamäte

Lucia    14.09.2022, 08:56

Dobrý deň, moje dieťatko má 9m, je plne dojčene MM, skúšame prikrmy. Moja otázka je, či by mohlo negatívne ovplyvniť mliečko a následne bábätko ak by som užívala vitamíny na podporu pamäte (napr. Ginko). Ďakujem

Milá Lucia,

z hľadiska dojčenia nie je žiaden problém, aby ste užívali ginko, toto nijako neovplyvní tvorbu alebo zloženie materského mlieka. Pre vaše bábätko a aj pre vaše zdravie je v takejto situácie bezpečnejšie pokračovať v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ginko na podporu pamäte