Kojení a Nupo dieta

Hanka    24.09.2022, 12:17

Dobrý den, mám 8 měsíční dceru, kterou kojim (přes den papa již hlavně jídlo) a ráda bych držela NUPO dietu. Je mi jasné, že bych měla počkat po kojení, ale ráda bych kojila další cca rok určitě a nerada bych ohrozila malou. Výrazně jsem po IVF přibrala a i přes snahu jíst zdravě a vyvážené nejde dolů nic. Kolem mě ji drželo spousta lidí, já chci mít jen jistotu, že malé to neuskodi-chapu, že pro me zdraví to ideální není. Děkuji a přeji hezký den Hanka

Milá Hanko,

z hľadiska takáto diéta neovplyvní zloženie či kvalitu materského mlieka. Nie je potrebné čakať na ukončenie dojčenia, pretože dojčenie môže a má trvať roky, nie mesiace a je dôležité, aby ste boli zdravá a dobre sa cítili už teraz. Dobrá správa tiež je, že práve približne 9 mesiacov po pôrode začne byť pre mnohé ženy snaha schudnúť spojená s väčším efektom. Počas dojčenia tiež môžete cvičiť bez obáv.



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojení a Nupo dieta