Aftozna stomatitida

Michaela    11.10.2022, 14:42

Dobrý deň, mám 2 ročného synčeka, ktorého stále dojčím. Momentálne ma aftoznu stomatitidu, teda celé ustocka a jazyk ma vyhádzaný aftami. Ako sa v takomto prípade správne starať o bradavky, aby nedochádzalo k vzájomnému prenosu infekcie? Bradavky začínajú byt už citlivé. Po dojčení si ich umývam pod tečúcou vodou a ošetrujeme repikom. Dakujem za odpoved.

Milá Michaela,

odporúčame vám v tejto situácii na ošetrovanie bradaviek používať genciánovú violeť, ktorý môžete naniesť na bradavky a dvorce raz denne a ostatné dojčenia môžete bradavky a dvorce ošetrovať výťažkom z grapefruitových semienok a premasťovať niekoľkokrát denne bradavky a dvorce olivovým olejom. Ak by ste pociťovali veľkú bolesť, môžete na bradavky aplikovať napríklad aj roztok Tantum verde, ktorý sa často používa aj pre deti s touto diagnózou. Môžete užívať lieky proti bolesti a prípadne aplikovať aj na bradavky Ibalgín gél, avšak vzhľadom na jeho horkú chuť si dať pozor na to, aby neodradil synčeka od prisávania sa.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Aftozna stomatitida