Zvracanie

Marta    24.10.2022, 12:35

Dobrý deň. Mám 2,5 mesačnou dcérku,ktorú plne kojim. Doteraz sme nemali žiaden problém. No včera večer po kojeni,my vyvracala strašne veľa mliecka,ako dospelý človek. Strašne som sa zľakla. Potom trošku zaspala a následne som ju už normálne kojila. Pije každých 2-2,5 hodinky. Čo to znamená,mám zle mlieko?? Ako predijst tomu,aby sa to nestávalo? Ďakujem krásne za odpoveď.

Milá Marta,

bábätká niekedy grckajú a hoci niekedy môže byť množstvo vygrckaného mlieka väčšie, toto nemusí znamenať žiadny zdravotný problém. Grckanie bábätka nie je spôsobené zložením materského mlieka, preto nemusíte obmedzovať svoje stravovanie či robiť iné zmeny vo svojej životospráve. Prečítajte si aj tento náš podrobný článok o tejto téme, ktorý vám prinesie ďalšie vysvetlenia a upokojenie:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/reflux-grckanie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok