Medocriptine

Michaela    24.10.2022, 12:28

Dobrý deň, užívala som celé balenie lieku medocriptine ktorý mi zo zdrav.dovodov predpísal lekár. Mlieko stále mam, môžem počas užívania alebo po užití este dojčiť 2r syna? Je to bezpečné? Ďakujem

Milá Michaela,

z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťa bezpečné pokračovať v dojčení. Tento liek významne znižuje tvorbu mlieka, čo môže spôsobovať, že dojčenie môže byť pre vás spojené s nepríjemnými pocitmi až bolesťou pri dojčení a ak by sa toto vyskytlo, má zmysel sa skontaktovať s laktačnou poradkyňou MAMILY, aby ste dokázali pokračovať v dojčení. Na zníženie tvorby mlieka mnohé deti reagujú nespokojnosťou na prsníku, ale v dvoch rokoch je pravdepodobné, že synček sa bude dojčiť bez ohľadu na to, aká je reálne tvorba mlieka. Mnohé deti v tomto veku sa dojčia napríklad v situácii, kedy matka znova otehotnie a tehotenstvo sa takisto spája s významným znížením tvorby mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Medocriptine