Endodoncia zubu počas dojčenia

Mária    08.11.2022, 12:23

Dobrý deň, prosím vás, mám zapálené koreňové kanáliky v zube a mám podstúpiť endodonciu. Mám trojtýždňového synčeka, ktorý je plne kojený. Je tento zákrok bezpečný z hľadiska prestupu látok do materského mlieka? Alebo mám mu nejaký čas po zákroku dávať vopred odsaté mlieko?Ďakujem veľmi pekne.

Milá Mária,

z hľadiska dojčenia tento zákrok nepredstavuje žiaden problém, dojčenie nemusíte obmedziť ani na chvíľu a po zákroku môžete pokračovať v dojčení tak, ako to vaše bábätko potrebuje. Rovnako môžete pokračovať v dojčení aj v prípade, že by ste potrebovali absolvovať pred ošetrením vyšetrenia, napríklad RTG, alebo, ak by ste potrebovali anestéziu, či nejaké lieky po zákroku. Prečítajte si aj toto vysvetlenie:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Endodoncia zubu počas dojčenia