Spánok sny

Veronika    08.11.2022, 13:02

Dobrý deň, rada by som sa opýtala,či s doječením alebo tvorbou mlieka môžu byť spojené hormóny až na toľko že mávam pri každom spánku zlé sny až nočné mory. Keď som mala zníženú tvorbu MM mám pocit,že to prestalo.

Milá Veronika,

dojčenie sa spája s dvomi hormónmi - prolaktín a oxytocín. Samy o sebe nemajú tento efekt, ani nie je typické, že dojčiace ženy mávali zlé sny alebo nočné mory aj pri dostatočnej tvorbe mlieka a výlučnom dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok