ATB Azibiot

Lucia    23.03.2013, 16:09

Dobrý deň, momentálne som ešte tehotná, ale mám pľúcne chlamýdie, ktoré by som si po pôrode rada vyliečila. Pred tehotenstvom som brala ATB azibiot v presne predpísaných dávkach a pomerne dlho ( 6 týždňov). Môžem začať brať tento liek po pôrode? Ak áno, treba upraviť dávkovanie, resp si odsať po užití a mlieko vyliať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Milá Lucia,

áno, antibiotiká azibiot môžete aj dlhodobo brať počas dojčenia a môžete dojčiť bez obmedzení. Nie je potrebné upraviť dávkovanie, nie je potrebné odsávať mlieko a vylievať mlieko, je to zbytočné. Dojčite bežným spôsobom a ak vám antibiotiká budú predpísané, berte ich podľa toho, ako ich predpíše lekár.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok