Alkohol a dojcenie

KoiTina    30.11.2022, 13:15

Dobry den chcem sa opytat plne dojcim a obcas mam chut na klasicke tiramisu kde ide aj amareto pripadne mam chut na margot tycinku v ktorom zlozeni pise ze obsahuje alkohol. Ako to je mozem si dat alebo radsej nie? Dakujem za odpoved

Milá KoiTina,

z hľadiska dojčenia je bezpečné pre vaše bábätko pokračovať v dojčení pri konzumácii zákusku s obsahom alkoholu, nehovoriac o tom, že čokoládovú tyčinku, na ktorú sa pýtate, bežne dostávajú na jedenie aj deti. Otázka konzumácie alkoholu sa netýka len oblasti dojčenia: pitie alkoholu nemá pozitíva a existujú dôvody, pre ktoré je dobré sa konzumácii alkoholu vyhnúť a toto platí pre všetkých ľudí, je to otázka verejného zdravia. Ak niekto nepije alkohol, je to ideálna situácia a je to dobre. Nie je dôvod začať piť. Ak by sme sa však rozprávali o situácii, kedy žena pije alkohol (čo nie je úplne to, na čo sa pýtate vy) a pýta sa, či má alebo nemá dojčiť v situácii, kedy občas alkohol konzumuje, odpoveď je jasná: nemá prestať dojčiť. Podrobné vysvetlenie si prečítajte v tomto našom článku: https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/alkohol-fajcenie/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Alkohol a dojcenie