Bielenie zubov počas dojcenia

Karin    02.12.2022, 15:08

Dobrý deň, Chcem sa opýtať, dnes mi zubár naordinoval domáce bielenie zubov gélom ktorý obsahuje 16% peroxid vodíka. Povedal mi, že to môžem používať aj počas kojenia, keďže to nebudem konzumovať. Dočítala som sa že peroxid neprechádza do mliečka, aj napriek tomu sa chcem ešte uistiť tu. Ďakujem za odpoved

Milá Karin,

z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko bezpečné pokračovať v dojčení. Tak ako vám odporučil váš zubár, ide o lokálnu aplikáciu, toto nijako neovplyvní tvorbu ani zloženie materského mlieka. Pokračujte v dojčení bez obmedzení tak, ako to vaše dieťatko potrebuje.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bielenie zubov počas dojcenia